Raz do týždňa mávam tlaky na hrudníku. Čo mi odporúčate?

Zodpovedané
8. nov 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Mám 20 rokov a jedenkrát týždenne mám tlaky na hrudníku, najčastejšie pri nádychu. Ide o zvieravý pocit, ako keby mám vybitý dych. Celý tento proces je sprevádzaný aj tachykardiou.

Začína to vždy v skorých ranných hodinách, až sa na to zobudím. Pri postavení z postele sa mi točí hlava a musím si ľahnúť. Tento stav prejde možno po 4 hodinách, ale menšia bolesť na hrudi pri nádychu ostáva do až večera.

Najhoršie je to pri stoji. Pri ležaní sa bolesť na hrudi zmierni.
.
Je to od srdca?

V auguste som bola na operácií prsníka v MT a po anestézií mi je takto zle. Chcela by som ísť na kardiologickú ambulanciu do martinskej nemocnice, len neviem či to je spoločné so srdcom.

Čo mi odporúčate?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

vo Vašom prípade treba najprv určite realizovať kardiologické vyšetrenie, kedy sa urobí EKG, toto vyšetrenie Vám môže urobiť aj Váš praktický lekár, ak má EKG prístroj.

Ak sú bolesti viazané na zmenu polohy tela, tak príčina môže byť aj svalovo-kostrového pôvodu.

Ak by boli všetky vyšetrenia negatívne, tak môže ísť o úzkosť. Najprv by som odporučila navštíviť Vášho praktického lekára, ktorý sa rozhodne, na aké vyšetrenia Vás odošle.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková