Problémy s dýchaním počas užívania železa a magnézia

Zodpovedané
9. mar 2019

Dobrý deň,

som v 36. týždni tehotenstva a každé ráno užívam Euthyrox 125, Egilok 25 mg a Magnerot. Lekárka mi ešte predpísala železo Ferretab comp. Lieky sa snažím rozložiť, aby som ich neužívala naraz. Celý deň pociťujem ťažké dýchanie a mam nízky pulz 65 - 72. Ten mávam vždy nad 80, lebo mám tachykardiu,

Mohol mi uvedený problém spôsobiť to, že užívam veľa liekov naraz?

Ďakujem

Dobrý deň,

uvedené lieky (Euthyrox, Egilok, Magnerot) by nemali zhoršiť dýchanie, tieto lieky upravujú činnosť srdca a štítnej žľazy.

Zhoršené dýchanie môžete pociťovať pri zvýraznení chudokrvnosti a železo, ktoré užívate by malo zmierniť ťažkosti s dýchaním.

Ak sa sťažené dýchanie objavilo naraz a pretrváva, mali by ste navštíviť svojho lekára.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková