Pri mrkaní okom cítim rezanie a mám opuchnuté viečko. Mám ísť k lekárovi?

Zodpovedané
18. nov 2019

Dobrý deň,

už tretí deň mám problém s okom. Začalo to z ničoho nič.

Pri mrkaní cítim rezanie a horné viečko mám opuchnuté. Oči mám teraz stále unavené. V lekárni som si kúpila masť Ophthalmo-Septonex.

Mám ísť s tým k lekárov,i alebo mi to po natieraní touto masťou prejde?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

ak Vaše ťažkosti neprejdú, tak mali by ste navštíviť očného lekára, môžete mať napr. cudzie teleso v oku alebo zápal, ktorý sa lieči lokálnymi antibiotickými kvapkami alebo masťami.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková