Prekonala som cievnu príhodu?

Zodpovedané
14. aug 2019

Dobrý deň,

mám epilepsiu a nedávno mi strpla celá ľavá strana od hlavy až po nohy. Ruku som si veľmi slabo cítila, tlak som mala v celkom v poriadku.

Mohla som prekonať cievnu príhodu, alebo to bol epi záchvat?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

niektorí pacienti majú epileptické záchvaty v podobe drobných zášklbov, zahľadenia sa do neznáma.

Druhá skupiny pacientov má epi záchvaty v podobe tonicko-generalozovaných křčov celého tela.

Na potvrdenie cievnej mozgovej príhody je potrebné neurologické vyšetrenie a zrealizovanie CT mozgu.

Niektoré mozgové príhody sa môžu prejaviť oslabením končatiny. Ak sa stav upraví, tak mohlo ísť o tzv. TIA - tranzitórny ischemický atak, ide o krátkodobú poruchu prekrvenia mozgu.

K uvedenému stavu sa musí vyjadriť neurológ.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková