Prejavom čoho môže byť bolesť brucha s migráciou do hrude, ramien a chrbta?

Zodpovedané
31. okt 2022

Dobrý deň,

už párkrát sa mi stalo, že som mal zvláštne bolesti brucha. Ako keby sa bolesť pohybovala a z brucha prešla do hrude, odtiaľ do ramien a chrbta. Je to pocit zvieravej bolesti spojenej s tlakom. Ttrvá zväčša okolo 20 minút, potom to ustúpi.

Prejavom čoho môže byť bolesť brucha s migráciou do hrude, ramien a chrbta?

Ďakujem

Dobrý deň,

takýto druh bolesti môže spôsobiť problém s chrbticou. Typická bolesť brucha, ktorú zapríčiňuje nejaké ochorenie tráviaceho traktu je zvyčajne lokalizovaná v oblasti brucha a nemigruje smerom k ramenám.

Skúste vyhľadať fyzioterapeuta a poradiť sa s ním.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková