Prečo už 7 mesiacov denne zvraciam?

Zodpovedané
2. feb 2022

Dobrý deň,

asi pred 7 - 8 mesiacmi som začala zvraciať a trvá to do dnešného dňa. Krv, moč a stolicu mám v poriadku. Zistili mi zväčšenú pečeň a z ničoho nič som začala zvraciať. Keď som fajčila, tak sa to zhoršovalo a hneď po cigarete som zvracala. Prestala som fajčiť.

Keď zjem trochu viac, tak hneď ma napne a zvraciam. Mávala som aj bolesti podbruška. Po bokoch kontúry mám ostré.

Dnes mám strašné kŕče, bolesti brucha a zápach z úst ako z pokazených vajec. Aj som zvracala som. Bolo to však úplne iné zvracanie ako mám každý deň. Zvyčajne ma napína, ide to zo mňa a niekedy si dopomôžem prstami. Teraz to zo mňa striekalo. Po zvracaní som sa cítila slabá a bolo mi na odpadnutie.

Trpím panickou poruchou, na ktorú sa liečim už cca 4. rok. Čaká ma gastro vyšetrenie, na ktoré sa veľmi bojím ísť.

Čo mi môže byť?

Prečo zvraciam?

Ďakujem

Dobrý deň,

aby sa našla príčina zvracania, tak je potrebné absolvovať gastro vyšetrenie.

Takto Vám neviem určiť príčinu. Ak bude na gastroenterologii všetko v poriadku, tak príčina môže byť aj psychického rázu.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková