Prečo stále prehltávam sliny?

Zodpovedané
24. máj 2022

Dobrý deň,

môj problém je, že celý deň od rána do večera prehltávam sliny.

Čo mi môže byť a čo mi pomôže?

Ďakujem

Dobrý deň,

zvýšenú tvorbu slín môže spôsobiť podráždenie v ústnej dutine. Sliny sa nám tvoria vo zvýšenej miere pri pohľade na jedlo, alebo nadmerné slinenie môže byť aj psychického pôvodu. Taktiež rôzne neurologické ochorenia ako stavy po porážkach, epilepsia, rôzne otravy spôsobujú zvýšenú slinotvorbu.

Najprv je vhodné absolovovať zubné vyšetrenie, aby Vám skontrolovali slinné žľazy a následne určili další diagnostický postup.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková