Prečo som dostala hnačku po gastroskópii?

Zodpovedané
29. apr 2019

Dobrý večer,

vo štvrtok som bola na gastroskópii. Lekár zistil, že mám podráždenú sliznicu pažeráka

Večer som chytila silné kŕče a asi 30x za noc som mala hnačku, ktorá bola až čierna. Raz som zvracala a dostala som teplotu do piatku. Od včera som ako tak ok.

Mohol mi lekár niečo poškodiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak by u Vás pretrvávala čierna stolica, mali by ste navštíviť lekára, pretože čierna dechtovitá stolica môže znamenať krvácanie z hornej časti tráviaceho traktu.

Pri gastroskopii by nemalo dôjsť k poškodeniu žalúdka. Problém môže nastať vtedy, ak pacient užíva lieky na tzv. riedenie krvi (napr. Anopyrín, Trombex, Xarelto, Warfarín a iné)

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková