Prečo sa mi tvoria hrčky v podpazuší?

Zodpovedané
14. feb 2022

Dobrý deň,

v podpazuší som si nahmatala 2 malé ohraničené hrčky. Keď vystriem ruku, tak vidieť 2 hrbolčeky na koži.

Najskôr som si myslela, že to môžu byť zväčšené uzliny, lebo mám chrípku. Keď hrčky chytím, tak sú ako keby viazané na pokožku a sú spojené s pokožkou.

O aký problém môže ísť?

Ďakujem

Dobrý deň,

lymfatické uzliny nie sú viazané na kožu. Sú voľne pohyblivé, preto asi nepôjde o lymfatické uzliny.

Môže ísť o drobné tukové útvary, tzv. lipómy alebo aterómy. Na presné určenie je potrebné doplniť sonografické vyšetrenie.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková