Prečo sa mi tvorí vo vyrážke raz do mesiaca zápal?

Zodpovedané
7. sep 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Mám vyrážku, ktorá je zacelená. Raz do mesiaca sa mi pod ňou vytvorí zápal. Napuchne to a praskne. Vytečie mi hnis a aj si ho vytlačím. Aplikujem Betadine.

Po čase sa to zacelí. Zas mi to potom napuchne, resp. navrie. Ako keby sa tam stále tvoril hnis. Asi pred dvomi rokmi som bola na drenáž v tom mieste. Teraz sa mi to vrátilo.

Čo mi odporúčate?

K akému lekárovi mám ísť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

ak sa vyrážka opakovane napĺňa hnisom, odporučila by som vyhľadať chirurga, ktorý pri drenáži odoberie vzorky hnisu a pošle na mikrobiologické vyšetrenie.

Ak sa zachytí vo vzorke prítomnosť baktérie, tak by sa mala zahájiť antibiotická liečba.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková