Prečo sa mi nedá úplne vyprázdniť?

Zodpovedané
26. feb 2020

Dobrý deň,

už asi pol roka mám problém s vyprázdňovaním stolice. Jednoducho mi to ide a v polke ako keby sa mi stiahne zvierač a zvyšok mi nejde.

Vyslovene viem, že som sa nevyprázdnila úplne, ale zvierač je stiahnutý a nejde to. Musím čakať pokým to na mňa a vtedy sa dovyprázdňujem.

Málokedy sa mi stane, že sa vyprázdnim úplne. Zvyčajne takto polovične kvôli tomu stiahnutiu zvierača.

Čím to môže byť spôsobené?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

problém s vyprázdnením môže súvisieť so zvýšeným tonusom análneho zvierača.

Dôležité je piť dostatočné množstvo tekutín a prijať v strave dostatok vlákniny, pretože stolica je mäkkšej konzistencie a ľahšie sa vyprázdňuje.

Pre presnú diagnostiku je vhodné vyšetrenie u gastroenterológa.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková