Prečo sa mi bolesť hrdla zhoršila, keď užívam antibiotiká?

Zodpovedané
20. feb 2023

Dobrý deň,

od štvrtka mám teploty nad 39°C a bolesti hrdla. V piatok som bol u lekára, hrdlo ani poriadne nepozrel a nasadil mi antibiotiká Amoksiklav. Teploty dnes prestali, ale bolesť hrdla sa zhoršila.

Mám doužívať antibiotiká a čakať na zlepšenie alebo navštíviť pre istotu ORL?

Čo je to biele, čo mám na mandli?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ už nemáte horúčky, tak si myslím, že je potrebné ešte počkať. Mali by ste kloktať Tantum verde a slanú vodu. Ak po ATB liečbe nepríde zlepšenie, tak je potrebné opäť kontaktovať Vášho lekára.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková