Prečo pociťujem vyčerpanosť?

Zodpovedané
19. jan 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Mám 66 rokov a som cca 43 dni po vyliečení vertiga a ešte stále doužívavam lieky vtedy predpísané. Mám nestály tlak, t.j. cez deň nižší (110 na 80, 115/85) a večer sa mi zvýši na 140/99. Niekedy aj na 150/111.

Večer neviem zaspať aj 4 hodiny. Nepomáhajú ani čaje, ani med a ani lieky na prírodnej báze. Len pirula Zoplikon mi pomôže, no nechcem ju stále užívať.

Posledných 5 dní pociťujem pravidelne podvečer okolo 17.30 veľkú únavu a vyčerpanosť. Musím si ísť ľahnúť, ale nespím. Poležím si 45 minút a únava prejde. Takto to pravidelne každý deň, ale unavená nemám byť z čoho. Nič unavujúce nerobím.

Denne sa snažím chodím na čerstvý vzduch. Bola som na vyšetrení na internom. Tam mi pridali ešte 1 tabletku na tlak na večer, ale nepomáha mi to.

Prečo pociťujem vyčerpanosť?

Vždy som bola čiperná a mala som chuť do života, nič mi nevadilo.

Ďakujem

Dobrý deň,

ak máte všetky vyšetrenia aj krvné testy v poriadku a je aj vylúčený problém so štítnou žľazou, tak únava môže byť aj prejav depresie.

Preto príčina únavy môže byť aj v psychike.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková