Prečo otcovi prestalo chutiť jesť a suší mu ústa?

Zodpovedané
19. sep 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho otca, ktorému behom 2 týždňov prestalo chutiť jesť. Doteraz bol v pohode. Stále ho vysušuje v ústach, má zlepené ústa a nechutí mu jesť. Na jazyku má biele fľaky. Lieči sa na psychiku.

O aký problém môže ísť?

Ako mu môžem pomôcť?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak berie lieky na psychiku, tak treba skontrolovať, či nezjedol omylom väčšie množstvo liekov, ako mal. Niektoré psychiatrické lieky spôsobujú suchosť v ústach.

Čo sa týka bielych fľakov, tak tie môžu súvisieť s dehydratáciou, alebo môže ísť o kandidovú infekciu v ústnej dutine. Bolo by vhodné odobrať ster z jazyka.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková