Prečo mi puchne biceps a krk?

Zodpovedané
20. apr 2022

Dobrý deň,

asi pred 3 týždňami mi začal puchnúť biceps a časť pri lakti. Trvá to každý deň, len cez deň to mám trošku opuchnuté. No akonáhle príde večer, tak mi to veľmi opuchne. Odvtedy som si všimla, že mám pri krku opuchnuté a taktiež som si našla na kľúčnej kosti takú ako keby hrčku. Tá nebolí. Dnes ma začala bolieť vretenná kosť.

O aký problém ide?

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak je opuch viditeľný, tak je vhodné doplniť sonografické vyšetrenie, aby sa zistila príčina opuchu. Takto sa nedá určiť diagnóza.

Dôležité je dať sa vyšetriť u lekára a zahájiť diagnostiku a následne liečbu. Čo sa týka hrčky pri kľúčnej kosti, tak najskôr pôjde o lymfatickú uzlinu, tiež je potrebné to skontrolovať na sone.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková