Prečo mi pri záklone tŕpnu prsty na nohách?

Zodpovedané
23. okt 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Keď sa zakloním, tak na nohách mi tŕpnu prsty. Je to napr. pri kúpaní synčeka.

Keď spím na chrbte, tak sa mi točí hlava. Nemôžem vôbec spať. Občas pociťujem aj akoby tlačenie na jednej strane hlavy vzadu.

Môže ísť o nejaký zaseknutý nerv?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

najskôr pôjde o problém s chrbticou a zablokovaním nervu. Pri nosení detičiek na rukách je namáhaná chrbtica a okolité svaly, čím sú bábätka väčšie a ťažšie, tým sa zhoršujú bolesti chrbtice, nejedna maminka by vedela o tomto rozprávať.

Točenie hlavy bude spôsobené problémom s krčnou chrbticou. Najčastejšie môže ísť o stuhnuté svaly.

Aj tŕpnutie prstov na nohe je spôsobené tým, že nerv, ktorý vychádza z chrbtice je stlačený napr. stuhnutým svalom alebo poškodenou medzistavcovou platničkou.

Na presné určenie príčiny je potrebné odborne vyšetrenie u ortopéda, eventuálne neurológa.

V rámci liečby je dôležité správne cvičenie, pri stuhnutých svaloch sa podávajú lieky na uvoľnenie svalov a k tomu lieky tlmiace bolesť a zápal.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková