Prečo mi pravé oko už niekoľko rokov slzí?

Zodpovedané
3. feb 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Pravé oko mi už niekoľko rokov slzí. Bola som aj prepichovať očné kanáliky, ale je to bez zmeny.

Som alergička. Keď mám alergiu, tak iba v tom pravom oku cítim svrbenie, začervenanie a opuch. Posledne týždne sa mi stane, že ma to oko bolieva.

Ráno ma boli chvíľu, na obed zabolí (nie taká bodavá a ani ostrá bolesť, ale boli). Potom mám pár dni kľud a znova.

Môže ísť o niečo vážne?

Môžem ísť o nejaký nádor alebo o sklerózu multiplex?

Bola som pri dať premerať zrak v optike a za 4 roky sa mi nezhošil.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

nemyslím si, že ide o prejav sklerózy multiplex. Ak by išlo o nádor, tak ten by sa už určite prejavil, pretože nádory mozgu rastú pomerne rýchlo.

Problém môže teda súvisieť s alergiou.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková