Prečo mi od kolena nižšie vznikajú malé červené bodky?

Zodpovedané
6. okt 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Na dolných končatinách od kolena dolu mám malé červené bodky - niečo ako petéchie. Už to mám skoro 3 mesiace.

Bola som aj na krvné testy, ale nič mi nezistili. Keď som cez víkend doma, tak je to trochu bledšie, ale akonáhle začnem chodiť do práce a som celý deň na nohách, tak to začne byť horšie. Vôbec to nesvrbí. Ani inak to necítim, len to proste mám.

Z čoho to vzniká a ako sa toho zbavím?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri Vašom probléme je potrebné doplniť cievne vyšetrenie, následne dermatologické vyšetrenie.

Problém môže byť so žilovým systémom, keďže píšete, že ťažkosti sa zhoršujú, keď dlho stojíte. Dermatologické vyšetrenie je potrebné doplniť, aby Vám odporučili lokálnu liečbu pre zmeny kož3.

Pri negatívnych výsledkoch je potrebné stále pátrať po príčinách, preto by som Vás odoslala na reumatologické vyšetrenie.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková