Prečo mi ide krv z konečníka pri vykonávaní veľkej potreby?

Zodpovedané
6. júl 2020

Dobrý deň,

poslednú dobu ma trápi krv z konečníka pri vykonávaní veľkej potreby. Dosť ma to aj bolí. Stolica ako keby bola tvrdá.

Môže to byť spôsobené stravo, alebo je za tým nejaký vážnejší problém?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

ak je pri stolici prítomná čerstvá jasnočervená krv, tak najskôr pôjde o hemoroidy v oblasti konečníka.

Mali by ste navštíviť Vášho lekára, ktorý Vás vyšetrí a zhodnotí či naozaj ide o hemoroidy a následne Vám predpíše lieky.

Na zmäkčenie stolice je vhodné denne užívať vlákninu Psyllium.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková