Prečo mávam večer bolesť hlavy a krku?

Zodpovedané
22. mar 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Už pár dní ma vo večerných hodinách veľmi bolí zadná časť hlavy a krk. Bolesť začína vždy večer.

Čo mi môže byť?

Ďakujem

Dobrý deň,

bolesť hlavy vzadu najčastejšie spôsobuje problém s krčnou chrbticou, teda najčastejšie môže ísť o stuhnuté svaly.

Môžete užiť lieky na uvoľnenie svalov, napr. Guajacuran (voľne predajný) a protizápalové lieky (Brufen, Voltaren). Tieto lieky je vhodné brať aspoň týždeň.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková