Prečo mávam silnú bolesť konečníka?

Zodpovedané
12. feb 2020

Dobrý deň,

v poslednom období sa mi párkrát v noci stalo, že ma zobudila silná bolesť konečníka. Trvalo to asi 3 až 5 minút. Nemám žiadne iné ťažkosti, ani problémy s vyprázdňovaním. Nemám krv v stolici a ani iné poruchy trávenia či nevoľnosti.

Čo mi spôsobuje túto bolesť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

bolesť v konečníku môžu spôsobiť hemoroidy, zápal v oblasť análneho kanála, polypy v konečníku, rôzne trhliny.

Alebo môže ísť o dráždenie nervov v okolí konečníka. Presná diagnóza sa dá určiť až na základe vyšetrenia u lekára.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková