Prečo mávam ráno riedku stolicu a v noci cítim škŕkanie v bruchu?

Zodpovedané
12. feb 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Ráno mávam často riedku stolicu. Potom cez deň občas. V noci cítim škŕkanie a občas mám nauzeu.

Nechudnem, jesť mi chutí. Po niektorom jedle je to horšie. Som po sterilizácii a liečim sa na vysoký krvný tlak. Užívam Bisoprolol a ráno liek Co-Prenessa,

O aký problém môže ísť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

vvedené ťažkosti môžu mať súvis s infekciou Helicobakter pylori.

Skúste sa poradiť s Vašim lekárom ohľadom vyšetrenia stolice na Helicobaktera.

Zatiaľ môžete užívať probiotiká. Ak bude výsledok pozitívny, tak potom je indikovaná eradikačná antibiotická liečba.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková