Prečo mávam bolesti hrudníka a nemôžem sa nadýchnuť?

Zodpovedané
10. feb 2022

Dobrý deň,

na neurológii som sa pýtala, či mám tetániu. Doktorka bez vyšetrenia povedala, že ju mám. Niekedy ma bolí hrudník ako keby som sa nevedela nadýchnuť z hlboka. Potom mám mravčenie okolo pier, bolesti končatín, mravčenie na prstoch. Mám pocit v bruchu ako keby strach z niečoho. Srdce mám ok, bola som na vyšetrenie. RTG pľúc je ok, aj krv mi zobrali. Občas mám kolísavý tlak a bolesti hlavy.

O aký problém môže ísť?

Ďakujem

Dobrý deň,

tetánia sa zvyčajne diagnostikuje na základe symptómov, ktoré má pacient. Pokiaľ nemáte problémy so srdcom, tak naozaj môže ísť o tetániu.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková