Prečo mávam bolesť hlavy pri menzese?

Zodpovedané
18. okt 2021

Dobrý deň,

som rok a 10 mesiacov po pôrode a stále dcérku intenzívne dojčím. Menštruáciu som dostala až po roku a 8 mesiacoch od pôrodu (v auguste), no odvtedy ma bolieva hlava takmer každý dní (už 2 mesiace). Mám pridruženú strašnú únavu, búšenie srdca, nervozitu, občas nevoľnosť. Predtým ma hlava takmer nikdy nebolievala.

Bola som už na viacerých vyšetreniach. Momentálne chodím na vyšetrenia, na ktoré ma poslala neurologička. Je tam podozrenie, že by to mohlo byť aj od krčnej chrbtice. Taktiež je možné, že som mala vysoké dávky lieku na štítnu žľazu, preto mi ju endokrinologička znížila, čo pomohlo, no bolesti nezmizli.

Zhoršuje sa mi to v období menštruácie a v období ovulácie.

Môžu moje bolesti súvisieť aj so zmenou hladiny hormónov pri ovulácii a menštruácii?

Kde sa môžem o mojom probléme viac dočítať?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak je neurologický nález v poriadku, tak bolesť hlavy môže súvisieť s menštruačným cyklom. Niektoré ženy majú dokonca vždy počas menzesu migrény. Súvisí to s hladinami hormónov.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková