Prečo mávam bolesť chodidla pri našľapovaní?

Zodpovedané
20. apr 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Cítim bolesť ľavého chodidla pri chôdzi (v pokoji necítim). Ide o ostrú, ako keby naťahovaciu, bolesť presne v strede chodidla. Keď ohnem prsty, tak je to vedľa tej šľachy, ktorá sa napne. Cítim ju pri našľapovaní, kedy sú prsty ohnuté, váha sa prenáša na chodidlo a pozdĺžna šľacha(?) sa najviac napne. Bolesť je iba v tomto bode. Keď už stúpim na celú nohu, hneď odíde.

Už sa mi to deje nepravidelne pár rokov, no stačí rozmasírovať. No ale teraz masáž nepomáha už týždeň a trpím pri každom kroku.
Niekedy keď musím a ďalej zaťažujem, tak keď si to idem rozmasírovať na jemný dotyk cítim pod kožou taký hrot alebo výčnelok niečoho, čo však už po jemnom tlaku na to miesto zmizne.

Čítala som o plantárnej fascitíde, ktorá je najčastejšia, ale tá sa prejavuje pri päte a nie je obmedzená len na chôdzu. Iné problémy, ktoré by sa týkali toho miesta som nenašla.

Čo by to mohlo byť?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

podľa popisu Vašich ťažkostí môže ísť aj o priečne plochú nohu, ale diagnózu Vám určí až ortopéd, preto by ste ho mali navštíviť, keďže tieto ťažkosti máte už dlhodobo.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková