Prečo mám zapálenú ústnu dutinu?

Zodpovedané
19. nov 2019

Dobrý deň,

som v 21. týždni tehotenstva a chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Za posledný mesiac sa mi už trikrát stalo to, že som orálne uspokojila manžela a dva dni na to, sa mi niečo zapálilo v ústach zvnútra na jednej strane. Líce mám červenkasté a cítim ako keby opuch. Vždy mi o do dvoch dní zmizne.

Čím to môže byť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

ak došlo k zápalu v ústnej dutine po orálnom styku, tak príčinou infekcie budú pravdepodobne baktérie od partnera, teda z močovo-pohlavného systému.

Ak má partner nejaké zdravotné ťažkosti, ako napr. pálenie pri močení, časté močenie, alebo koža v oblasti žaluďa je začervenaná, alebo je s belavým povlakom, tak by mal navštíviť lekára, aby sa na základe sterov zistilo, že o akú baktériu ide.

Vám by som odporučila lokálne kloktať napr. Tantum verde alebo Gargantu. Ide o protizápalové lieky.

Ak by Vaše zdravotné ťažkosti pretrvávali, tak by ste tiež mali navštíviť Vášho lekára za účelom odobratia sterov.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková