Prečo mám zapálené papily a opuchnutý jazyk?

Zodpovedané
30. nov 2021

Dobrý deň,

asi pred mesiacom som spozorovala zapálené hrdlo a odvtedy mám problémy s jazykom. Mám zapálené papily pri koreni jazyka, opuchnutý jazyk po bokoch - vytvára mi vlnkový jazyk. Celkovo jazyk je bolestivý a spuchnutý. To som nikdy predtým nemala.

O aký problém môže ísť?

Mám ísť k všeobecnému lekárovi, ORL lekárovi alebo k zubárovi?

Ďakujem

Dobrý deň,

najskôr si vyplachujte ústnu dutinu Corsodylom. Ak sa nález nezlepší, tak navštívte ORL lekára.
Okrem toho užívajte B-komplex forte.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková