Prečo mám už druhý mesiac plný nos?

Zodpovedané
9. feb 2020

Dobrý deň,

už druhý mesiac mám plný nos. Kúpila som si už šiestu fľaštičku spreju do nosa Nasivin a vždy mám plný nos. Zvnútra sa mi urobili krvavé chrasty a štípe to.

Čo mi odporúčate?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

Nasivin kvapky sa majú kvapkať do nosa jeden týždeň, pretože pri dlhšom používaní vzniká na tieto kvapky závislosť a prestávajú plniť svoju funkciu.

Odporučila by som Vám robiť si výplachy nosa slaným roztokom pomocou konvičky alebo aspoň 5-6x denne použiť kvapky do nosa s morskou soľou, ide o tzv. Hygienu nosa.

Po vyčistení nosa by ste si mali použiť kvapky ako napr. Otrivin, Muconasal, Nasivin. Vo Vašom prípade by bolo vhodné Nasivin vysadiť a vyskúšať iné kvapky, avšak iba po dobu jedného týždňa.

Na hojenie chrást v nose je dostupná mastička do nosa Rinopanteina, ktorá pomáha hojiť sliznicu nosa.

Ak máte neustále pocit plného nosa aj napriek uvedenej liečbe, tak mali by Ste navštíviť Vášho lekára, ktorý Vám môže predpísať lieky na tzv. uvoľnenie nosa - Aerinaze alebo sirup Trifed expectorans.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková