Prečo mám stále ťažké a unavené oči?

Zodpovedané
18. jún 2019

Dobrý deň,

stále mám ťažké a unavené oči. A to aj hneď ráno po prebudení, akoby som nespala celú noc.

Očné vyšetrenia som absolvovala pred rokom, okuliare mám ok a do očí si dávam zvlhčovacie kvapky. Tie mi predpísali na očnom.

S čím móže súvisieť tento problém?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

daný problém môže súvisieť s nedostatočným spánkom, s celkovou vyčerpanosťou organizmu alebo stresom.

Dôležité je si skontrolovať krvný tlak. Niektorí pacienti majú pri vysokom krvnom tlaku prejavy ako bolesť očí alebo zhoršené videnie.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková