Prečo mám stále kašeľ?

Zodpovedané
29. jan 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Tri roky dozadu sa mi stalo, že som vkuse kašlala asi dva mesiace. Chodila som na alergológiu, imunológiu. Vraj relfux a potom mi zrazu z ničoho nič kašeľ prešiel.

Posledný pol rok sa mi to zasa vrátilo. Kašlem ako keby od žalúdka. Ako keby mi bubloce v žalúdku a to ma napína na kašeľ. Všade je však písané, že pri refluxe býva pálenie záhy. To však ja nemám vôbec.

Bola som aj na CT kvôli inej diagnóze a vyšli mi tam nejaké ojedinelé drobné nešpecifické stacionárne noduly na pľúcach do 4 mm. Rovnaký nález som mala aj tri roky dozadu.

Už som mala stres či nemám metastázy na pľúcach. Lekári mi povedali, že je to ok a že ide o noduly bežné po zápaloch a podobne. Vraj sú nezmenené a rovnaké ako na CT pred tromi rokmi.

Vraj ak by to bola rakovina, že za tri roky by sa noduly určite zmenili.

Prečo mám stále kašeľ?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak máte pocit, že Váš žalúdok nie je v poriadku, tak malo by byť doplnené gastrofibroskopické vyšetrenie, aby sa vylúčila príčina kašľa, ktorý môže spôsobovať zápal na žalúdku.

Noduly na pľúcach nie sú metastázy, preto si nemyslím, že ide o rakovinu.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková