Prečo mám slabý tik spodného viečka?

Zodpovedané
27. okt 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Mám slabý tik spodného viečka. Ani to nie je vidno, len ja to cítim. Mala som stresujúce obdobie a málo som spala, lebo mám malé deti. Ako užívam magnézium, tak je tik slabší a menej, ale stále je. Posledné dva dni som pridala aj B komplex. Na tej istej strane mi ako keby puká v uchu. Raz je to lepšie a raz častejšie. Nie je to obťažujúce a len akoby pukne niekoľkokrát v priebehu dňa. Mám ale nádchu a cítim aj krčnú chrbticu cítim.

O aký problém môže ísť?

Čo mi odporúčate?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

tiky sa objavujú najčastejšie v stresovom období. Dôležité je vyhýbať sa stresu a dopriať si dostatočný oddych, vhodné je užívanie vitamínov skupiny B a horčíka.

Neurológovia odporúčajú anxiolytiká, tzv. lieky na uvoľnenie, ktoré upokojujú. AK by Vám tik nezmizol a obťažuje Vás to, tak mali by ste absolvovať neurologické vyšetrenie.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková