Prečo mám skoro po každom jedle bolesti žalúdka?

Zodpovedané
19. jan 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Skoro po každom jedle mám bolesti v žalúdku alebo v bruchu. Občas ma bolí aj žalúdok a aj brucho.

Často ma pichá v ľavom boku pod rebrami pred veľkou potrebou. Tú mávam niekedy zriedkavo -1x za týždeň. Keď ma bolí žalúdok, alebo brucho, tak mám bolesti aj v krížoch.

Mám intoleranciu na laktózu, ktorú sa snažím prísnejšie dodržať.

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

Vaše ťažkosti môžu súvisieť i infekciou Helicobakter pylori.

Bolo by vhodné vyšetriť stolici na prítomnosť antigénu H.pylori, avšak toto vyšetrenie musí indikovať Váš lekár, preto by ste sa s ním mali poradiť.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková