Prečo mám pretrvávajúcu bolesť hrdla?

Zodpovedané
11. mar 2021

Dobrý deň,

dlhšiu dobu mám pretrvávajúce bolesti hrdla a stále mi niečo dráždi nos aj hrdlo. Urobili sa mi červené fľaky. Poslednú dobu cítim aj nepríjemnosť v ústach.

Antibiotiká zaberú, ale len zmiernia bolesť. Citlivosť a dráždenie cítim stále.

O aký problém môže ísť?

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak doteraz nebol realizovaný ster z hrdla, tak bolo by to vhodné doplniť, pretože môže ísť o chronický zápal v ústnej dutine.

Ďalšou z príčin môže byť pálenie záhy. Pri tomto probléme sa indikujú lieky na zníženie tvorby kyseliny v žalúdku.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková