Prečo mám pocit vody v uchu po zápale uší?

Zodpovedané
24. máj 2022

Dobrý deň,

pred 25 dňami som dostala silný zápal uší. Zo steru vyšlo, že mám bakteriálnu infekciu pseudonomas. Dostala som tabletkové antibiotiká, ktoré beriem už 20 dní + antibiotiká v kvapkách.

Pri poslednej kontrole mi ušná povedala, že sa to už lepší. Dala mi ešte antibiotiká na 5 dní a povedala, že už nebude treba ani kontrolné vyšetrenie. Antibiotiká som dobrala dnes, avšak stále mám občas zaľahnuté v ušiach, tlak a pocit vody v ušiach. Pri smrkaní ju počujem.

Je to bežné?

Kedy by mi tie príznaky mali odznieť?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak máte aj týždeň po dobratí antibiotík uvedené problémy, tak je vhodné ísť opäť na ORL kontrolu.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková