Prečo mám pocit hrče v hrdle?

Zodpovedané
27. mar 2022

Dobrý deň,

už dva dni ma škriabe v hrdle. Ako keby som tam mala nejakú hrču. Neviem sa nadýchnuť. Liečim sa na tetániu, úzkostnú poruchu.

Môže to spolu súvisieť?

Na štítnej žľaze mám malú cysticu 7 mm. Kontrolu mám o mesiac. Bojím sa, že sa zadusím.

Čo mi je?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak sa liečite na úzkostnú poruchu, tak toto bude najskôr spôsobovať Vaše ťažkosti.
Určite to nebude spôsobené cystou na štítnej žľaze. Takáto cysta by musela byť veľmi veľká, aby Vám spôsobila pocit cudzieho telesa v krku.

Aj zápal hrdla môže spôsobiť škriabanie hrdla, tak ak máte stále ťažkosti, tak by ste mali navštíviť Vášho lekára.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková