Prečo mám pocit cudzieho telesa v krku?

Zodpovedané
19. júl 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Už dlhšiu dobu mám pocit cudzieho telesa v krku. Ako keby sa mi sťahoval krk, následne mi vyschne v ústach a nedokážem prehĺtať. Ako keby som mala hlieny alebo hlienisté sliny. Musím si odkašľať a mám pocit ako keby som bola zachrípnutá.

Ťahá sa to už od tehotenstva skoro tretí rok. Bola som aj na endokrinológii, ale tam mi nič nezistili.

Môže to byť psychického rázu?

Začína mi to dosť vadiť.

Ďakujem

Dobrý deň,

ak máte aj ORL vyšetrenie v poriadku, tak najskôr pôjde o psychický problém. Môže ísť o úzkostnú poruchu.

Tento problém môžete riešiť s Vašim lekárom, ktorý Vám môže predpísať lieky alebo s psychiatrom. Na liečbe sa určite upravia Vaše ťažkosti.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková