Prečo mám osypané takmer celé telo?

Zodpovedané
17. mar 2020

Dobrý deň,

v utorok večer som užila Algifen kvapky. V stredu poobede som si všimla, že som vysypaná. Na druhý deň som už mala aj opuch tváre, opuchnuté viečka líca, zhrubnutú pokožku na tvári. Na celom tele osýpky. Svrbí to. Myslela som si, že ide o alergickú reakciu, tak som k lekárovi nešla.

Užívam Alerid raz denne a na noc Dithiaden. Rozmýšľam, že zajtra pôjdem na pohotovosť. Podobný problém som už mala párkrát v minulosti až na ten opuch tváre.Vtedy som chodila aj po doktoroch. Všetko bolo ok. Alergia na Novalgin. Tiež som sa takto vysypala do hodiny po pôrod.

O aký problém môže ísť?

Čo mi pomôže?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

môže ísť o alergickú reakciu alebo urtikáriu.

Každopádne je vhodné vyšetrenie u dermatológa.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková