Prečo mám opuchnutú tvár a pocit zovretého hrdla?

Zodpovedané
30. jan 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Pred tromi dňami mi hrozne opuchla tvár a mám pocit zovretého hrdla.

Beriem Loratadin 2-0-2 . Podávali mi aj infúzie, no po tých to bolo ešte horšie.m Dovtedy som nepuchla v tvári. 2 roky dozadu diagnostikovali chronickú žihľavku, ale vtedy to malo úplne iný priebeh. Nové vyšetrenia mi robené neboli.

Vtedy som bola vyhádzaná po celom tele. Teraz som trochu vyhádzaná na ruke a zadku, ale to prešlo. Ráno som mala červené celé viečka, tak som išla k lekárke. Poslala ma na kožné, dostala som infúzie a odvtedy mám opuchnutú tvár.

O aký problém ide?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

neuviedli ste aké infúzie ste dostávali, pretože ak Vám boli podávané kortikoidy priamo do žily a niekoľko dní po sebe, tak opuch tváre môže byť aj reakcia organizmu na kortikoidy.

Ak však Vaše ťažkosti pretrvávajú, tak mali by ste navštíviť dermatológa.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková