Prečo mám opuchnuté prsty?

Zodpovedané
27. dec 2020

Dobrý deň,

chcel by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Opuchol mi palec na nohe od pravého rohu od lôžka tak asi 1 cm dolu. Je to ako keby vyrážka alebo vpich. Okolie je opuchnuté a červené. Druhý prst je len opuchnutý a svrbí a na treťom to ako keby začínalo.

O aký problém ide?

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

opuch na prstoch si treba odsledovať. Ak by sa nález zhoršoval, tak mali by ste navštíviť Vášho lekára, ktorý urobí základne laboratórne testy za účelom nájdenia príčiny opuchu.

Môže ísť o rôzne zápalové ochorenia v okolí. Ak sa opuch rozšíri ďalej, tak treba uvažovať o systémových ochoreniach.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková