Prečo mám nižšiu hladinu železa?

Zodpovedané
30. nov 2019

Dobrý deň,

stále mám nižšie hladiny železa v krvi. Užívam Melasu už 2 mesiace. Hodnoty nie sú katastrofálne, 116. Vždy som mala v poriadku železo.

Čím to môže byť?

Ďakujem

Dobrý deň,

nedostatok železa v organizme má mnoho príčin.

Najčastejšia príčina u žien je silné menštruačné krvácanie.

K ďalším možným príčinám patrí nedostatok železa v strave, zápaly na žalúdku, vredová choroba, polyp alebo nádory na hrubom čreve, akékoľvek zápalové ochorenia čriev, akékoľvek nádorové ochorenia, zápalové procesy v organizme, tehotenstvo.

Príčin anémie je naozaj mnoho, preto by ste mali navštíviť Vášho lekára, ktorý bude pátrať po príčinách anémie.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková