Prečo mám neklesajúci tep po záťaži?

Zodpovedané
15. mar 2022

Dobrý deň,

mám 25 rokov a nie som vrcholový športovec. I napriek tomu sa denne snažím hýbať, chodiť na prechádzky. Tep v pokoji mi neklesne pod 75. Dokonca je vačšinou na čísle 80 - 85 a po prechádzke alebo fyzickej námahe nechce klesnúť pod 90 aj 4 hodiny aj viac.

Bola som na EKG a aj na echo, ale na nič mi neprišli.

Čo to môže spôsobovať?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri zvýšenej srdcovej frekvencii je ešte vhodné doplniť vyšetrenie hormónov štítnej žľazy. Ak budú vyslekdy v poriadku, tak môžete mať vyšší pulz bez zrejmej príčiny. Môže ísť o tzv. hyperkinetickú cirkuláciu.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková