Prečo mám modriny na nohách a krv po každej stolici?

Zodpovedané
31. aug 2019

Dobrý deň,

z času na čas sa mi objavujú na nohách modriny. Je ich dosť veľa a z ničoho nič sú také tmavšie. Som 1,5 roka po pôrode. Po každej stolici mám krv na
toaletnom papieri a cítim sa občas slabá. Zdá sa mi, že horšie vidím.

O aký zdravotný problém môže ísť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

u žien sa počas tehotenstva vplyvom rastúcej maternice vytvoria hemoroidy, ktoré ak sa podráždia, tak krvácajú.

Doporučila by som kolonoskopické vyšetrenie, kedy sa pozrie celé hrubé črevo, pretože okrem hemoroidov môže ísť o rôzne črevné zápaly, polypy alebo dokonca nádorové ochorenia.

Ak je prítomná každý deň krv v stolici, tak máte pravdepodobne slabší krvný obraz - anémiu, a preto sa cítite slabá.

Pri výskyte modrín treba vyšetriť krvný obraz a tzv. faktory zrážania krvi.

S Vašimi ťažkosťami by ste mali určite navštíviť Vášho lekára.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková