Prečo mám krv v moči?

Zodpovedané
18. mar 2019

Dobrý večer,

dnes som bola na vstupnej prehliadke do roboty a niesla som aj moč. Zistili mi, že mám v ňom krv. Nič ma nebolí.

Prečo mám krv v moči?

Ďakujem

Dobrý deň,

krv v moči u žien býva niekedy vedľajším nálezom, ak sa moč odoberal počas menštruácie alebo tesne po nej.

Dôležité je množstvo a tvar červených krviniek, ktoré sa v moči nachádzajú. Podľa toho sa dá povedať či krv v moči pochádza z močového mechúra alebo z obličiek.

Krv je najčastejšie prítomná pri infekciách v močovom systéme a u niektorých ľudí aj po výraznejšej fyzickej námahe.

Ak nemáte žiadne ťažkosti, tak je vhodné skontrolovať moč ešte raz.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková