Prečo mám kŕče v bruchu?

Zodpovedané
24. aug 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému s trávením. Mám 9 mesačné bábo, ktoré stále kojím. Už viackrát sa mi stalo, že pri zobudení na nočné kojenie som dostala strašné kŕče v hornej časti brucha. Raz naľavo, raz napravo, nie vždy na rovnakej strane. Išlo vyslovene o silnú krčovitú bolesť.

Dostala som silný strach, že mám nejakú žlčníkový koliku. Napadlo mi vziať si však Espumisan a bolesť po uvoľnení plynov prešla. Tiež pomohlo, keď som niečo zjedla, napr. piškótu. Odrazu som bola opäť ok. Stáva sa mi to vyslovene v noci po zobudení, keď vezmem bábo na ruky.

Inokedy takýto problém nemám. Pred rokom mi v tehu robili ultrazvuk brucha a všetko bolo ok. Nasadila som so probiotiká.

O aký problém ide?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

takto sa nedá jednoznačne určiť diagnóza, dôležité je vyšetrenie u lekára, ktorý rozhodne o ďalšom postupe.

Žlčníkový záchvat sa prejavuje bolesťou pod pravým rebrovým oblúkom, bolesť v hornej často brucha môže signalizovať problém so žalúdkom (vredy, zápal), alebo môže ísť aj o infekciu, ktorú spôsobuje H.pylori.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková