Prečo mám každý deň opuchnutú nohu?

Zodpovedané
22. okt 2019

Dobrý deň,

už dlhší čas mám problém s pravou nohou. Každý deň ju mám opuchnutú a po dlhšom státi, či chodení ma noha aj bolí.

Noha mi opúcha dole ako sú prsty na nohe a na tom mieste, kde je kosť.

Čo mi odporúčate?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

opuchy dolných končatín, ktoré sa zvýrazňujú pri dlhom státí sú zvyčajne žilového pôvodu, najmä pri kŕčových žilách.

Preto by bolo vhodné realizovať cievne vyšetrenie, aby sa posúdil žilový systém na dolných končatinách.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková