Prečo mám divný pocit vzadu ako je krk a hlava?

Zodpovedané
27. dec 2021

Dobrý deň,

už asi dva - tri dni mám neprijmne pocity vzadu ako je hlava a krk. Dá sa to pripísať takému napätiu. Keď sa upokojím, tak je to ako tak v pohode. No rýchlo to zase príde a neviem sa uvoľniť. A to hlavne nie psychicky.

Snažil som sa s krkom cvičiť, ale asi ani to nepomáha. Taktiež som spozoroval, že na zvuky, ktoré sú hlasité, tak moje uši reagujú takým pocitom. Nie, že bolesťou ale ako keby keď Vám voda zájde do ucha a tak to tam zašumí. Neviem to inak opísať.

Bojím sa, že mám niečo s mozgom. Výsledky z krvi mi boli robené asi pred mesiacom a všetko bolo ok. Akurát zvýšené elektrocyty v moči. Potom som bol na očkovaní proti Covid-19 a neviem možno to má s tým súvis. Som stresujúci človek a veľa si aj namýšľam. Bojím sa, že každú chvíľu stratím vedomie a dostanem nejaké krvácanie do mozgu.

Občas spozorujem, že mám také ako keby tiky, alebo ma trhne. Taktiež mám pocit, že mám nejakú chorobu, ktorá sa nebude dať vyliečiť.

Je možné, že mám niečo s krčnou chrbticou?

Momentálne sa učíme z domu a celý deň sa hrbim.

Ďakujem

Dobrý deň,

najskôr bude problém v krčnej chrbtici. V úvode by bolo vhodné podať lieky tlmiace bolesť a zápal napr. Brufen, Flector, Aflamil, spolu s liekmi na uvoľnenie svalov - Dorsiflex, Guajacuran, následne by mala nasledovať rehabilitácia.

Kvôli tikom by ste mali užívať horčík, na zmiernenie napätia a stresu anxiolytiká - Neurol, Lexaurin.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková