Prečo mám divný pocit v ruke?

Zodpovedané
12. apr 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Už asi týždeň mám v ľavej ruke divný pocit. Nie je to ako bolesť, ale skôr ako pocit napätia. Ide to od lakťa k malíčku a prsteníku. Je to pocit ako reakcia po očkovaní, lepšie to popísať neide.

Podotýkam, že očkovaná som bola pred 5 týždňami, takže v tomto asi súvis nebude. Pred dvoma rokmi som mala golfový lakeť a chodila som na magnet.

Teraz mám mierny opuch na vonkajšej strane lakťa. Zhoršuje sa mi to pri práci s mobilom a počas dňa to ustupuje. Dávam si nato Diclobene gél.

O aký problém môže ísť a s čím to môže súvisieť?

Ďakujem

Dobrý deň,

aj v tomto prípade môže ísť o golfový lakeť. Lokálne si môžete dávať Diclobene gél, ďalej je vhodné užívať Milgammu a pri silnejšej bolesti aj lieky tlmiace bolesť a zápal (Brufen, Flector, Nalgesin).

Ak sa ťažkosti nezmiernia, tak mali by ste navštíviť ortopéda.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková