Prečo mám bolesti okolo pupka?

Zodpovedané
4. máj 2020

Dobrý deň,

už dva týždne mám bolesti okolo pupka. Na chirurgii mi povedali, že sa nejedná o pruh a ani o zlatú žilu. Niekedy mi bolesti idú na ľavú stranu. Dala som si urobiť testy na pankreas, ale všetko je v poriadku. Aj pečeňové testy boli v poriadku.

Bolesti už mám aj okolo žalúdka. Mám ich vtedy, keď som na lačno, aj keď niečo zjem a aj pri chodení. Niekedy mám kyselinu.

Môže ísť o problém žalúdka?

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

podľa Vašich ťažkostí môže ísť aj o problém so žalúdkom.

Doporučila by som vyšetriť stolicu na prítomnosť antigénu Helicobaktera pylori.

Liečba následne záleží podľa výsledku tohto vyšetrenia, eventuálne gastrofibroskopického vyšetrenia.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková