Prečo mám bolesť pod kolenami a v lakťovej jamke?

Zodpovedané
8. apr 2021

Dobrý deň,

už dlhšie ma trápia bolesti pod kolenami. Bolí to iba vtedy, keď som v drepe a potom idem vstať. Ak som v drepe dlhšie, tak už mám naozaj problém vstať a narovnať si nohy. Dosť to boli.

Mám pocit, ako keby sa mi skrátili svaly a potom majú problém sa natiahnuť. To isté som neskôr začala cítiť aj v lakťovej jamke. Ak mám ruku chvíľu zohnutú, mám ju problém narovnať. Tiež mám bolesti a pripadajú mi rovnaké ako pod kolenami.

Celkovo som ohybná, dokážem hlavu položiť na vystretú nohu.

O aký problém ide a čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

s uvedenými ťažkosťami by ste mali navštíviť ortopéda, ktorý Vás vyšetrí, určí či je pôvod ťažkostí v kĺbe alebo nie.

Bolesť viacerých kĺbov môže súvisieť s reumatologickým ochorením, preto Vás môže ortopéd odoslať na reumatologické vyšetrenie, ak bude mať podozrenie na takýto druh ochorení.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková