Prečo mám bolesť chrbta a búšenie srdca?

Zodpovedané
19. jún 2021

Dobrý deň,

trápim sa s bolesťami chrbta, chodím na rehabilitáciu. Pred týždňom som bola aj na obstrek a na druhý deň sa mi zablokovala ľavá strana chrbtice. Pocítila som blokovanie od ľavej lopatky až dole na rebrá a vystreľovalo mi to až do ľavej časti hrude pri srdce. Keď som sa chcela nadýchnuť, tak z hlboká vôbec nešlo.

Bola som u doktorky, kde mi točili EKG a merali tlak. Vraj všetko ok. Možno pricviknutý nerv. Ide o to, že odvtedy mi stále pretrváva bolesť chrbta, až pod rebrový oblúk a k bradavke na ľavej strane.

Každý večer sa mi rozbúcha srdce. Trvá to pár minút, tlak mám nízky, tep vysoký. Úplne zlý pocit, panika, strach o zdravie. Vždy mám chuť ísť na pohotovosť a potom to prejde.

Môže to byť z chrbtice?

Mám aj neurogénnu tetániu, ale na to mám len magnesolv. Beriem Guaracuran na uvoľnenie svalstva. Dnes som mala aj masáž, parafin.

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

Vaše problémy so srdcom budú súvisieť s tetániou. To, že beriete Magnézium neznamená, že tetániu už nebudete mať. Ak máte pocity ako úzkosť a strach, tak môže ísť aj o panickú poruchu. V tomto prípade sú indikované antidepresíva.

Čo sa týka bolestí chrbta, tak je dôležité pokračovať v pravidelnom cvičení. Lieky na uvoľnenie svalstva treba užívať aspoň jeden týždeň. Ak máte aj bolesti, tak je vhodné dať si aj lieky od bolesti, napr. Flector, Brufen, Nalgesin.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková